Salg av reiseforsikring via Internett øker
Internett blir en stadig viktigere kanal for kjøp og salg.
2 av 3 nordmenn kjøper varer på Internett, skriver Aftenposten. Kulturopplevelser, reiser og data/elektronikk troner øverst på 3-på-topp-listen.
I følge Europeiske Reiseforsikring øker også kjøp av reiseforsikring via Internett. Hittil i 2010 har salget økt med 20 %.
- Vi ser en meget positiv utvikling i kundedialogen via våre nettsider, bekrefter Ottar Sefland, salgs- og markedsdirektør i Europeiske Reiseforsikring. - Vårt inntrykk er at enkelhet og god funksjonalitet er krav som kundene stiller når de skal handle på nettet. Nettsidene må være lette å orientere seg på, samtidig som enkelthet i kjøpsprosessen teller, sier Sefland.
- Vi har bevisst arbeidet for en utvikling av salg av reiseforsikring via Internett. Den gjør kommunikasjonen med våre kunder både enkel og smidig. Økningen i salg av reiseforsikring via Internett har ligget på mellom 10 og 12 % årlig de siste tre årene, mens vi altså så langt i 2010 har opplevd en økning på hele 20 %. Salget via Internett kommer naturligvis på toppen av det salget som gjøres via reisebyråer og våre egne salgskanaler, sier Sefland.
Det er ikke bare salg av reiseforsikring via Internett som øker. Over 50 % av alle skadene blir sendt inn via Internett. – Mange av skadene blir meldt inn mens kundene oppholder seg i utlandet, sier Sefland.
|